Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije je u veljači ove godine raspisalo Javni poziv za sufinanciranje projekata prema programu održivog razvoja lokalne zajednice. Općina Mala Subotica je na spomenuti poziv prijavila dva projekta – izgradnju međugeneracijskog parka u novom naselju Gornje trate te sanaciju krovišta zdravstvene stanice u Maloj Subotici.

Ministarstvo regionalnog razvoja je prepoznalo važnost projekta sanacije krovišta zdravstvene stanice te je potpisan ugovor o sufinanciranju. Procijenjena vrijednost radova iznosi 350.000,00 kuna od kojih Ministarstvo sufinancira 100.000,00 kuna, dok će se preostala sredstva osigurati iz općinskog proračuna. Ovih će se dana provesti postupak nabave, a u sklopu radova čiji je početak predviđen za rujan zamijeniti će se 280 m2  štetnih azbestnih ploča limenim pokrovom kao i dotrajala drvena konstrukcija krovišta.