U subotu, 04. kolovoza, mještani Štefanca, po prvi puta u svojoj povijesti, obilježili su dan svog mjesta. Prvi dio proslave Dana mjesta održan je u petak i bio je posvećen 10. obljetnici posvećenja crkve Svete obitelji. Prije svete mise održan je mimohod mjestom, a nakon mise održana je pokazna vježba DVD Štefanec. Slijedila je svečana sjednica Vijeća mjesnog odbora Štefanec te kulturno umjetnički program i druženje uz domijenak.  U subotu su održane i prve Štefanske rekreativne igre na kojima su sudjelovale tri mjesne ekipe i to Veliki i Mali Štefanec te Novo selo. 

Po tridesetak natjecatelja u svakoj ekipi natjecalo se u 12 atraktivnih disciplina od kojih su neke po prvi put viđene u ovim krajevima. Svoju spretnost i brzinu natjecatelji su  mogli pokazati u vožnji živih tački, međimurskoj alci, kotrljanju velike bale slame, dobacivanju vodenih  balona, potezanju užeta (ekipu je činilo 5 žena i 5 muškaraca), prenošenju jabuke zubima, šlaufanju gemišta, trčanju parova sa zavezanim nogama, stolnom nogometu, skakanju u dalj s mjesta, bacanju kamena s ramena i štafeti s preprekama.  Tijekom četverosatnog natjecanja, po velikoj vrućini, natjecatelji su dali sve od sebe kako bi njihov kvart ostvario što bolji rezultat. Valja spomenuti da je za vrijeme pauze, na polovici natjecanja, ulicama Štefanca održana velika povorka u kojoj su sudjelovali jahači na konjima te konjske zaprege iz gotovo cijelog Međimurja ali i okolice. Ova zanimjljiva i vesela povorka pobudila je veliko zanimanje mještana Štefanca, a pogotovo onih najmlađih. Na kraju natjecanja, najviše bodova po pojedinim disciplinama te prvo mjesto i prijelazni pehar osvojila je ekipa Velikog Štefanca. Samo bod manje osvojili su natjecatelji Novog sela dok je ekipa Malog Štefanca ovog puta bila treća. Cijelo natjecanje prošlo je u fer i korektnom nadmetanju, a tome je doprinjela i sudačka ekipa u sastavu Tanja Horvat, Marija Kranjčec te Ljiljana i Valentin Šipuš. U ime organizatora, Mjesnog odbora Štefanec, nagrade ekipama podijelila je Ana Jambrović, predsjednica MO, koja je zahvalila svim sudionicima, a posebno Udruzi mladih Štefanec, NK Jadranu, Udruzi žena Štefanec, te  USR Sport za sve Mala Subotica, na velikom trudu i pruženoj pomoći pri realizaciji ovog rekreativnog natjecanja.

Tekst i snimke: Valentin Šipuš