Dobrovoljno vatrogasno društvo Mala Subotica u subotu, 30. lipnja 2018. godine, održalo je svečanu proslavu povodom 125. obljetnice rada i djelovanja. Među uzvanicima posebno je pozdravljen Valentino Škvorc načelnik Općine Mala Subotica,  Mladen Križaić predsjednik OV, Ivan Krištofić počasni zapovjednik VZ Međimurske županije, Zlatko Orsag počasni predsjedik VZ Međimurske županije, Ladislav  Söke pročelnik PUZS, Igor Horvatić zamjenik predsjednice VZPO Belica-Mala Subotica- Orehovica. Pozdravljena je i Snježana Mlinarić, predstavnica tvrtke Haix obuće d.o.o. Mala Subotica kao i predstavnici 20-tak čestitarskih društva iz Međimurske županije i onih iz prekodravlja.

Svečanost je bila prigoda da se nagrade najbolji vatrogasci, pa su tako plakete za izuzetan rad i doprinos u radu vatrogasnog društva kroz dugi niz godina dodjeljene  Mladenu Horvatu, Josipu Kovačiću, Ladislavu Jurasu i Dragutinu Jankoviću. Spomenicu za 10-godišnji uspješan rad u vatrogasnoj zajednici primili su Štefanija Bujanić, Lovro Jelenić i Zlatan Jambrović. Za 20 godina uspješnog rada nagrađeni je Biljana Magdalenić, Ines Horvat, Stiven Sirotić i Miroslav Tratnjak. Brončane vatrogasne medalje za poseban doprinos u zaštiti od požara i vatrogastvu primili u Snježana Novak, Štefnija Bujanić, Jelena Kranjčec, Ines Horvat, Martina Jelenić, Dominik Kapelari, Darko Juras, Davor Janković, Matija Horvat, Marijan Horvat i Ivan Grašić. Brončane vatrogasne plamenice za hrabrost i požrtvovnost na vatrogasnim intervencijama uručene su Nini Pintarić, Viktoriji Kalamari, Sandri Obadić, Kristijanu Križaiću, te Simonu Kapelari. Srebrnu vatrogasnu medalju za poseban doprinos u zaštiti od požara i vatrogastvu dodjeljene su Željki Gregorinčić, Aniti Horvat, Goradni Jelenić, Antunu Poje, Toniju Horvatu i Zoranu Reifu. Srebrnim vatrogasnim plamenicama za hrabrost i požrtvovnost na intervencijama nagrađeni su Darko Novak, Dražen Magdalenić i Miroslav Kocijan. Zlatne vatrogasne medalje dodjeljene su Mariju Horvatu i Mladenu Jeleniću. Hrvatska vatrogasna zajednica dodijelila je diplomu kojom se potvrđuje pravo nošenja i isticanja zlatne vatrogasne plamenice Ivici Kovačiću. Ista je Zajednica za posebne zasluge nagradila Josipa Jurasa. DVD-u Mala Subotica uručen dar HVZ i to zlatna plaketa povodom jubileja. Društvene plakete za doprinos u razvoju vatrogastva primili su Općina Mala Subotica, tvrtka Haix obuća d.o.o. te Evelin i Mijo Cirković koji su kumovi zastave DVD. Pročitana su DVD društva koja su kupila spomen- trake i čavliće za društveni rođendan. Sjednicu su svojim nastupom uveličali članovi Puhačkog orkesta općine Mala Subotica koji je pratio mimohod koji je krenuo od vatrogasnog doma.

Po završetku službenog dijela svečanosti, slavlje je nastavljeno uz “Senzacija band” do ranih jutarnji sati.