Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije prihvatio je inicijativu Međunarodnog udruženja Sport i kultura (ISCA-International Sport and Culture Association), te je pozvao sve zainteresirane u Međimurju da se od 01.-07. listopada, ukljuće u obilježavanje Europskog tjedna sporta i tjelesne aktivnosti pod motom: „100 milijuna više Europljana aktivnih u sportu i tjelesnoj aktivnosti do 2020. godine“. Europski tjedan sporta i tjelesne aktivnosti pokrenut je sa željom da potakne pojedince, sportske organizacije, klubove, gradove i općine, institucije i cijelu zajednicu da u tjednu kretanja organiziraju što više atraktivnih zajedničkih sportsko-rekreativnih aktivnosti koje će okupiti što veći broj ljudi u programima koji već postoje ili u novim aktivnostima, kako bismo do 2020. godine dostigli cilj naveden u motu Tjedna kretanja.

 

Među ostalima, u akciju su se zajednički uključili i Dječji vrtić Potočnica i Udruga sportske rekreacije Sport za sve Mala Subotica, a u njihovim aktivnostima sudjelovali su i učenici i učitelji OŠ Tomaša Goričanca. Tijekom tjedna u nekoliko rekreativnih programa uključeno je više od 700 sudionika, a završetak uspješnog tjedna kretanja bila je vrtićka biciklijada koja je održana minulog petka. Po lijepom i sunčanom vremenu u popodnevnim satima ispred vrtića okupilo se više od 160 biciklista svih dobnih skupina. Na biciklima svih vrsta (obični, sportski, BMX-i, mali, veliki, sa ili bez pomoćnih kotaća), uz obaveznu sigurnosnu opremu, krenuli su u lijepu avanturu ulicama i okolicom Male Subotice. Za njihovu sigurnost, uz organizatore, brinula je i policija, a svi sudionici, pridržavanjem propisa, pobrinuli su se da biciklijada prođe bez i najmanjeg incidenata. Nakon rekreirajućeg pedaliranja, svi oni okupili su se na odbojkaškom igralištu USR Sport za sve. Tu su, u igri na pijesku, s loptam ili bez nje, u raznim rekreativnim igrama najviše uživali najmlađi učesnici, dok su roditelji i organizatori brižno pazili da sve prođe u najboljem redu. Uz igru, sokove, svježe voće i poneki slatkiš vrijeme je brzo prošlo, a kada je sunce već bilo duboko na zalazu spoznali su da je još jednom lijepom susretu došao kraj. No, pao je dogovor da se nešto ovako lijepo i korisno mora ponoviti čim prije.

Tekst i snimke: Valentin Šipuš