Drugu godinu za redom Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica organizira svečanost u čast pjesniku po kojem je dobila ime. Samo je uži krug ljudi vezan uz lokalnu zajednicu Male Subotice znao te još uvijek zna tko je bio Tomaš Goričanec.

Poznati međimurski književni znanstvenik Zvonimir Bartolić vjerovao je da će tiskanjem Goričančeva epa Opseđenje i poboj sisečki prekinuti niz zaborava prema pjesniku Goričancu, no to se nije dogodilo. Ipak, odalo mu se priznanje tako da je škola u međuvremenu dobila ime po njemu, a mi, djelatnici, radimo na tome da makar međimurski kraj osvijestimo o tome tko je bio Tomaš Goričanec.

Pridružite nam se ovaj petak 4. studenoga u Domu kulture u Maloj Subotici u 17 sati kako bismo se prisjetili lika i djela malosubotičkog preporodnog epskog pjesnika. Pripremili smo za vas scenske nastupe međimurskih osnovnih škola te projekcije nagrađenih filmova koje su snimili međimurski osnovnoškolci u sklopu izvannastavnih aktivnosti.

Pridružite nam se u očuvanju vrijedne međimurske kulture!

Iva Mihalic Krčmar

plakat-1