Proteklog vikenda (25./26./27. listopada) u cijeloj se Hrvatskoj odvijala kolektivna sadnja drveća pod sloganom “Zasadi drvo, ne budi panj”. Ova je građanska inicijativa pokrenuta s idejom da svaka osoba može zasaditi drvo te na taj način doprinijeti borbi protiv klimatskih promjena. Glavni inicijatori uključivanja Općine Mala Subotica u ovu akciju bili su članovi Savjeta mladih Općine Mala Subotica, na čelu sa predsjednicom Lanom Agejev.

U akciju su se uključile brojne lokalne udruge i ustanove sa svojim volonterima: DVD Mala Subotica, Ekološka udruga “Vrba” Jurčevec, Udruga sportske rekreacije “Sport za sve” Mala Subotica, Lovačko društvo “Prepelica” Mala Subotica, DVD Držimurec-Strelec, Udruga žena “Palovčanke” iz Palovca, Nogometni klub “Omladinac” Držimurec-Strelec, KUU “Zvon” Mala Subotica, UDVDR Mala Subotica, Kreativna udruga “Svetokriščani” iz Svetog Križa, Udruga mladih “NUKLEUS” Piškorovec, Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica te Dječji vrtić “Potočnica” Mala Subotica. Ukupno je zasađeno 118 sadnica u svakom selu u Općini Mala Subotica. Dio sadnica donirala je Općina Mala Subotica, a dio sadnica dobiven je od raznih donatora: Hrvatske šume d.o.o., Rasadnik Iva d.o.o., Cedrus Forest d.o.o. te gospodin Aleksandar Novak.

Ovim putem čestitamo svima koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj akciji, a u prilogu slijedi galerija fotografija sa sadnje.