Hrvatski olimpijski dan i ove je godine vrlo aktivno obilježen u Dječjem vrtiću Potočnica u Maloj Subotici. Već petu godinu za redom zajednički su ga obilježili USR Sport za sve Mala Subotica i DV Potočnica. U utorak (11.09.2012.) prvo je održan sat aerobika na kojemu je sudjelovalo 50 mališana polaznika srednje i starije grupe te njihove odgojiteljice. Djeca su tijekom vježbanja bila vrlo disciplinirana i s veseljem su obavili sve zadane vježbe, a voditeljici aerobika Ljiljani Šipuš, posao je olakšala i činjenica da je u vrtiću dosta djece kojima ovo nije bio prvi susret sa vježbanjem jer sa svojim mamama često dolaze na satove aerobika u školsku dvoranu.

Nakon dobrog zagrijavanja započeo je vrtićki višeboj, a starijim kolegama pridružili su se i oni najmlađi polaznici vrtića kojima je tada završio podnevni odmor. U tri rekreativne discipline, prilagođene uzrastu vrtičke djece, natjecala su se 63 mališana i to u tri grupe. Najmlađi polaznici – cvjetići (11 sudionika) natjecali su se u gađanju loptom gdje je prvo mjesto osvojio Vito Kocijan, druga je bila Leonarda Vilić, a treća Lara Berend. U slaganju kutija prvi je bio Toni Novak, druga Lara Berend, a treći Vito Kocijan, dok je u vožnji tački pobijedila Leonarda Vilić ispred Lare Berend i Zite Zamuda. Kod srednje grupe TOčKICE najbolja u gađanju loptom bila je Lucija Jančec, drugo mjesto osvojila je Matija Puklek, a treće Hrvoje Horvat. Kutije ne najbrže slagala Ela Grašić , druga je bila Nina Cirkvenčić, a treći Moreno Drvenkar. Najspretniji u vožnji tački bio je Vinko Cirkvenčić, drugo mjesto osvojila je Lana Jančec, dok je Ana Jurčec osvojila treće mjesto. Kod najstarije grupe ZVJEZDICE najbolji u slaganju kutija bio je matija Taradi, drugo mjesto osvojio je Deni Švenda, a treće Marino Bartplić. Tačke je najbrže vozio Erik Žvorc, drugi je bio Matija Taradi, a treća Julija Matić. U gađanju loptom pobijedio je Karlo Vrbanec, drugi je bio Teo Hatlak, a treća Sara Sečan. Nakon mališana na borilište je hrabro izašlo i 6 njihovih teta koje su se natjecale u bacanju potkov, a najbolja je bila je Marina Štampar, druga je bila Katarina Vugrinec, a Rosana Markač. I tete kao i svi mališani, koji su osvojili neko od prva tri mjesta po disciplinama, za svoje su uspjehe nagrađeni medaljama. Pokrovitelji ovog zanimljivog i nadasve korisnog dječjeg natjecanja bili su Općina Mala Subotica i USR Sport za sve.

 

 

Tekst i snimke: Valentin Šipuš