Članice USR Sport za sve  Mala Subotica i ove su godine uspješno nastupile na Međimurskom festivalu sportske rekreacije žena koji je 22.09.18. godine održan u Šenkovcu. Ekipa Male Subotice zauzela je odlično 2. mjesto u konkurenciji dvadeset i dvije ekipe iz cijelog Međimurja, čime je stekla  pravo nastupa na  14. Hrvatskom festivalu sportske rekreacije žena, koji će se 03.11.2018. godine održati u Šibeniku.  23. Međimurski festival sportske rekreacije žena zajednički su organizirali  USR Sport za sve Šenkovec i Međimurski savez sportske rekreacije Sport za sve, a pod pokroviteljstvom  Općine Šenkovec i Međimurske županije. Prije samih natjecanja, koja su se odvijala na sportsko rekreacijskom centru Gorčica, sve sudionice pozdravili su Andreja Zadravec Baranašić, predsjednica  Organizacijskog odbora, Danica Korunić,  predsjednica MSSR ,,Sport za sve”,  Saša Horvat, načelnik Općine Šenkovec i Matija Posavec, župan Međimurske županije. U prigodnom programu nastupili su Anela Golubović i Marta Novak, članice plesno-gimnastičkog kluba FLIK Šenkovec i članovi male folklorne sekcije KUD-a Sv. Jelena Šenkovec. Nakon svečanog otvaranja slijedilo je zagrijavanje koje je vodila Lana Korunić Križarić. Dobro zagrijane rekreativke natjecale su se u  6 rekreativnih disciplina i to u gađanju kolutima, pikadu, visećoj kuglani, gađanju košarkaškom loptom,  tunelu  i vođenju lopte nogom. Na festivalu su sudjelovale 23 ekipe iz cijelog Međimurja, a postignuti su sljedeći rezultati: U  gađanju kolutima  najviše spretnosti pokazale su članice prve ekipe Murskog Središća, ispred prve ekipe Mačkovca i Male Subotice.

U pikadu je pobijedila ekipa Strahoninca, Šenkovec je bio drugi, a prva ekipa Svete Marije treća. U visećoj kuglani najbolja je bila druga ekipa Palovca,  drugo mjesto osvojila je  ekipa Dunjkovca dok je ekipa Strahoninca bila treća. U gađanju košarkaškom loptom pobijedila je Štrigova  ispred Male Subotice i prve ekipe Palovca. U igri tunel najbrža je bila  prva ekipa Palovca, druga je bila prva ekipa Murskog Središća , dok je Mala Subotica bila treća. U vođenju lopte nogom najbolje su bile članice prve ekipe Murskog Središća ispred Male Subotice, a treća  je bila prva ekipa Palovca. U ukupnom poretku, prvo mjesto osvojila je prva ekipa Murskog Središća  sa  133 osvojena boda, druga je bila ekipa Male Subotice (Jasna Agejev, Željka Fažon, Marija Jančec, Ljubica Kocijan, Marija Krčmar, Rozalija Mihalic, Slavica Perenc,  Darinka Smrtić, Marija Šegović i Ljiljana Šipuš – voditeljica ekipe)    sa 132 boda, a treći je bio Strahoninec sa 107 bodova. Bio je ovo svojevrsni „povratak otpisanih“ jer su ekipe Murskog Središća i Male Subotice, nakon prošlogodišnjeg kiksa, ponovno na mjestima koje su više puta osvajale na ovom natjecanju. Uz tri prvoplasirane ekipe, nastup na državnom natjecanju, koje će se održati 03.11.2018. godine u Šibeniku, stekla je i četvrto plasirana ekipa Palovca i domaćin festivala ekipa Šenkovca. Medalje i pehare najboljim ekipama, na prigodnom domjenku u restoranu KTC u Čakovcu, uručio je Saša Horvat, načelnik općine Šenkovec. Valja spomenuti da su sva  natjecanja prošla u  fer i sportskom nadmetanju, a svoj doprinos tome, korektnim suđenjem, dali su i suci Ljubica Dragović, Lidija Hertarić, Lana Korunić Križarić, Nikolina Košir, Ivan Bistrović, Mirko Špicar i Valentin Šipuš (glavni sudac), te voditelj natjecanja Marijan Vugrinčić.

 

Tekst i foto: Valentin Šipuš