Povodom Svjetskog dana pješačenja, jedanaesti put za redom, Udruga sportske rekreacije ,,Sport za sve’ Mala Subotica, organizirala je u nedjelju, 14.10.2012. godine, pješačenje okolicom Male Subotice. Unatoč oblačnom vremenu sedamdesetak rekreativaca i zaljubljenika u prirodu i pješačenje, okupilo se na odbojkaškom igralištu u Maloj Subotici. Staza duga desetak kilometara vodila je kroz šume i polja u okolici Male Subotice, te dijelom samim naseljem i Trim stazom.

 

 

Nakon dva sata pješačenja druženje je nastavljeno na odbojkaškom igralištu odakle se i krenulo, a pješacima se pridružilo još tridesetak rekreativaca koji nisu mogli sudjelovati u pješačenju. Za sve okupljene organizirano je druženje uz razna rekreativna natjecanja za djecu i odrasle. Devete dječje igre odvijale su se u 4 discipline, a sudjelovala su 4 polaznika dječjeg vrtića i 21 učenik osnovne škole. Kod učenika osnovne škole, u nabacivanju koluta najbolji je bio Nikola Horavat (2. razred), drugo mjesto osvojila je Elena Janković (3. raz.), a treće Luka Križaić (6. raz.). U gađanju ciljeva pobijedila je Sara Mihalic (4. raz.), drugi je bio Ivan Goričanec (2. raz.), dok je treće mjesto osvojio Luka Križaić. Najprecizniji u gađanju gola bili su Mihael Goričanec (1. raz.), Marina Jelenić (6. raz.) i Viktorija Goričanec (6. raz.). Dominacija cura, koje su bile nadmoćne na ovogodišnjem natjecanju, najbolje je došla do izražaja u gađanju loptom gdje su cure odnijele tri prva mjesta. Najbolja je bila melani Milijančić (6. raz.), drugo mjesto osvojila je Elena Janković, dok je treće mjesto osvojila Amalija Kranjčec (6. raz.). Ukupno prvo mjesto kod polaznika dječjeg vrtića osvojila je Ana Goričanec, druga je bila Julija Matić, a treća Pavla Podgorelec. Troje prvoplasiranih u svim disciplinama nagrađeno je medaljama koje je osigurala općina Mala Subotica. Nakon dječjih igara druženje je nastavljeno drugim rekreativnim POTKOVA kupom, u kojem je sudjelovalo 29 natjecatelja, a nakon tri kruga bacanja najbolji je bio Josip Halić, drugo mjesto osvojio je Vlado Juras, a treće Vlado Lisjak, svi iz Male Subotice. Uz atraktivno natjecanje u potkovi održano je i natjecanje u visećoj kuglani a prijavila su se 23 natjecatelja. Uvjerljivo prvo mjesto osvojila je Ljiljana Šipuš, drugi je bio Franjo Janković, a treći Valentin Šipuš. Svi oni, također su nagrađeni medaljama. Za vrijeme odvijanja natjecanja, svi sudionici ali i gledatelji i navijači mogli su uživati u pečenim kestenima koje je su ispekli Goran Fiak i Kristijan čanadi, te u sočnim jabukama koje su donirale obitelji Kodba iz Svetog Križa i Cirković iz Male subotice. Uz kestene (vrlo povoljno nabavio ih je Željko Goričanec) i jabuke vrijedni članovi udruge pripremili su i kuhano vino, čaj, kolače, slatkiše, te bezalkoholna pića za sve sudionike.

Tekst i snimke: Valentin Šipuš