Pod  pokroviteljstvom općine Mala Subotica, a u odličnoj organizaciji Udruge sportske rekreacije «Sport za sve» Mala Subotica, u subotu su na igralištu NK Spartak održane Općinske selske igre. Igre su održane u sklopu obilježavanja Dana općine Mala Subotica, a u šest rekreativnih disciplina mogle su učestvovati ekipe Mjesnih odbora, općinskih udruga i klubova ili pak ekipe oformljene po slobodnom izboru.

Uvjet je bio da ekipa mora imati najmanje 10 članova od kojih četiri moraju biti žene. Uz ekipu organizatora, USR Sport za sve, nastupile su i slijedeće ekipe: Podružnica umirovljenika Mala Subotica ( dvije ekipe),  Podružnica umirovljenika Palovec ( dvije ekipe), ŠRD Šaran, Mala Subotica, Udruga žena Palovčanke (dvije ekipe) i Vijeće mjesnog odbora Sveti Križ. Po idealnom vremenu natjecatelji su pokazali svoju preciznost u pikadu, visećoj kuglani, gađanju čunjeva, nabacivanju kolutova, gađanju praćkom i bacanju potkove.

Nakon zbrajanja rezutata ostvarenih po pojedinim disciplinama proglašeni su ukupni pobjednici. Prvo mjesto, sa 117 bodova, osvojila je USR Sport za sve Mala Subotica, druga je bila Podružnica umirovljenika Palovec II (111 bodova), a treća ekipa VMO Sveti Križ (87 bodova). Osim ekipa koje su nagrađene peharima, medalje su osvojila i tri prvoplasirana natjecatelja u svakoj disciplini i to bez obzira iz koje su ekipe.

Medalje su osvojili: PIKADO – 1. Josip Fažon (Sport za sve), 2. Katarina Anderlin (Podružnica umirovljenika Palovec II), 3. Feliks Horvat (VMO Sv. Križ). VISEĆA KUGLANA – 1. Josip Valentić (PU Palovec II), 2. Ljubica Kocvijan (Sport za sve), 3. Valent Gregorinčić (PU Mala Subotica II).  GAĐANJE ČUNJEVA – 1. Zdenko Radiković (VMO Sv. Križ), 2. Feliks Horvat (VMO Sv. Križ), 3. Katarina Jančec (PU Palovec I).  NABACIVANJE KOLUTOVA – 1Katarina Palatinuš (PU Mala Subotica I), 2. Ružica Palfi (UŽ Palovčanke I), 3. Stjepan Juračić (PU Mala Subotica II). GAĐANJE PRAĆKOM – 1. Franciska Strnad (PU Palovec II), 2. Borislav Drk (ŠRD Šaran), 3. Valenti Šipuš (Sport za sve). BACANJE POTKOVE – 1. Josip Valentić (PU Palovec II),  2. Anica Toplek (UŽ Palovčanke II), 3. Katarina Vlah (PU Palovec I).  Pehare i medalje najboljima je uručio Valentino Škvorc, načelnik općine Mala Subotica. Za regularnost natjecanja brinuli su suci i zapisničari Jasna Agejev, Nevenka Cicvarić, Željka Fažon, Ela Grašić, Gordana Grašić, Zdenka Hrustek, Marija Jančec, Marija Kapelari, Marija Matić, Blaženka Palatinuš, Ljiljana Šipuš i Stjepan Hrustek. Svoj posao su obavili na najbolji mogući način te je sve prošlo u  fer i sportskoj borbi.

Uz organizatore, pohvale za sportsko ponašanje i veliko zalaganje zaslužuju i svi sudionici igara. Pohvale također idu i članovima NK Spartak koji su bili vrlo gostoljubivi domaćin, te su se pobrinuli da za sve natjecatelje bude dovoljno hrane i pića. Kako se cijelo natjecanje odvijalo u ozraćju utakmice Hrvatska – Rusija, domačini su pripremili veliki ekran na kojemu je većina sudionika  igara  gledala utakmicu i zdušno navijala za Vatrene.

 

Ljiljana Šipuš

Foto: V. Šipuš