2. UTRKA OPĆINE MALA SUBOTICA

 

Povodom Dana općine Mala Subotica, Udruga sportske rekreacije Sport za sve Mala Subotica, u suradnji s AK Međimurje Čakovec, a pod pokroviteljstvom općine Mala Subotica, organizirala je 2. Utrku općine Mala Subotica. Utrka je održana u subotu 30.06.2018. a u glavnoj utrci  na 7,3 km pobijedili su Helena Javornik, znamenita slovenska dugoprugašica i maratonka iz Maribora i  Martin Ignac, nova nada međimurske i hrvatske atletike, iz Murskog Središća član AK Međimurje Čakovec. U utrci građana, na 3,4 km, pobijedili su Marija Kosi iz Varaždina, članica BK Omega box Varaždin i David Verli iz Cirkovljana, član AK Međimurje Čakovec.  Održane su i dječje utrke na 100 i 300 metara. U konkurenciji vrtića najbolji su bili Ena Janković i Jakov Vilić iz DV Potočnica Mala Subotica. U kategoriji učenika prvih i drugih razreda pobijedili su Ena Madić iz Preloga i Jan Mavrin iz Pribislavca, a kod učenika trećih i četvrtih razreda Ela Grašić iz Male subotice i Dorian Čavlek iz Hodošana, a kod učenika nižih razreda Josipa Halić i Dorian Čavlek. Svi trkači dobili su učesničke medalje, a medaljama je nagrađeno i troje prvoplasiranih po kategorijama u muškoj i ženskoj konkurenciji. Tri prvoplasirane trkačice i trkači u ukupnom poretku u obje utrke nagrađeni su peharima. Organizatore utrke posebno je obradovao velik broj prijavljenih trkačica i trkača: 92 sudionika na 7,3 km, 59  sudionika na 3,4 km, 26 polaznika vrtića na 100 m i 33 učenika na 300 m. I ove godine organizatori su od svih sudionika utrke dobili čestitke na odličnoj organizaciji i provedbi utrke, koja je prošla bez i najmanjeg problema.

 

Ljiljana Šipuš

Predsjednica USR Sport za sve