M-grupa koja obavlja javni linijski prijevoz na području Međimurske županije zbog stalnog raste cijene goriva i povećanja PDV-a, od 1. travnja 2012. godine povećava cijene karata. No, zbog teške ekonomske situacije M-grupa odlučila je ne povećavati cijenu đačkih mjesečnih karata.

CJENIK

1. Djeci koja su stara šest i manje godina ne naplaćuje se vozna karta, voze se besplatno

2. Potvrda o cijeni koštanja za nekupljenu mjesečnu prijevoznu kartu naplaćuje se u iznosu od 10% cijene koštanja mjesečne karte

3. Skupna potvrda o cijenama koštanja mjesečnih ili jednosmjernih karata koja se izdaje pravnim osobama na njihov pisani zahtjev se naplaćuje 300,00 kuna

4. Izdavanje cjenika usluga prijevoza putnika u županijskom linijskom autobusnom prijevozu-područje Međimurske županije naplaćuje se 100,00 kuna

5. Potvrda o cijeni mjesečne karte za kupljenu kartu se ne naplaćuje

6. Potvrda o cijeni jednosmjerne karte za kupljenu kartu se ne naplaćuje

7. Potvrda o cijeni jednosmjerne karte za nekupljenu kartu se naplaćuje fizičkim osobama 50,00 kuna

8. Mjesečne učeničke, umirovljeničke i radničke karte vrijede za neograničeni broj putovanja na relaciji za koju  su izdane, sve dane u mjesecu za koji su izdane ( i subotom i nedjeljom, te neradnim danom)

9. Mjesečne radničke i umirovljeničke karte kupljene u prometnom uredu M-grupe u čakovcu, prijevoznik subvencionira sa 40% od cijene mjesečne karte

10. Pravo na kupnju mjesečne radničke ili umirovljeničke karte ima samo putnik osobno

11. Svaka karta naplaćuje se prema zonskom daljinaru M-grupe

12. Kazna za neposjedovanje prijevozne karte ili za korištenje neispravne karte kao i za krivotvorenje prijevozne karte iznosi 300,00 kuna

13. Cijena godišnje iskaznice: 30,00 kuna

14. U sve navedene cijene je uključen PDV

15. Pravo na kupnju povlaštenih prijevoznih karata 65+ i SOCIJALA imaju osobe starije od 65 godina ( rođene 1947. godina i ranije) uz predočenje osobne iskaznice prilikom kupnje karte i korisnici socijalnog programa uz predočenje socijalne iskaznice prilikom kupnje karte. Pravo na kupnju povlaštenih prijevoznih karata 65+ imaju osobe starije od 65 godina i mlađi umirovljenici uz predočenje osobne iskaznice i iskaznice da je član MATICE UMIROVLJENIKA HRVATSKE .

16. Učeničke mjesečne karte naplaćuju se  po posebnom petzonskom  cjeniku (Međimurska županija je podijeljena u pet zona), a cijena za svaku zonu je navedena u cjeniku. Navedena učenička cijena karte u cjeniku umanjuje se za iznos subvencija učenicima koji ostvaruju pravo na subvencije od strane Međimurske županije i jedinica lokalne samouprave.