Blagoslov jela župnik će započeti u nedjelju nešto prije 8 sati u Župnoj crkvi i preko javnog razglasa iz doma kulture u 8 sati. Svi vjernici neka se u 8 sati pridruže u svojim obiteljima molitvom Očenaša. Iza toga župnik će vatrogasnim vozilom proći kroz sve ulice i znakom križa blagosloviti uskrsne košarice koje će svaki predstavnik obitelji držati ispred svog doma.

U Maloj Subotici taj ophod počet će od pošte, preko Benkovca, ulice Augusta Šenoe, Ljudevita Gaja, Miroslava Krleže, Vinka Žganca, od pruge Glavnom ulicom, do kraja Čakovečke te drugom stranom natrag do pruge. Zatim u ulicu Nikole Tesle, ulice novog naselja do mosta, potom Ulicom braće Radića, prema Belici i natrag do Glavne ulice , Poredja, ulicom Alojzija Stepinca do kraja, ulicom Matije Gupca  i natrag do Glavne ulice.

Iza toga kreće u Sveti Križ – počevši od Sajmišne ulice, Ulice braće Radića, Josipa Slavenskog, Augusta Šenoe, 1. svibnja  do kraja Augusta Šenoe i drugom stranom natrag.

U Strelcu, Držimurcu i Palovcu blagoslov jela obavit će velečasni Vlado Švenda, počevši od početka Strelca, preko Držimurca i natrag prema Palovcu. Svećenike će prevoziti vatrogasna vozila.

Nakon blagoslova jela, u 9 i 15 sati,  u župnoj crkvi započet će Uskrsna Sveta Misa (bez prisustva vjernika). Vjernici mogu vjerska slavlja pratiti preko različitih televizijskih programa.

Tko želi da se služi Sveta Misa po njihovoj nakani neka dođe na dogovor sa župnikom.

(Sve obavijesti možete pratiti i preko FB stranice Župa Mala Subotica)

Župa Mala Subotica