Krajem godine bio je raspisani natječaj za dodjelu stipendije studentima s područja Općine Mala Subotica.

Općina Mala Subotica svojim studentima dodjeljuje stipendije u punom smislu budući da su iste nepovratne osim u slučaju da student sklopi ugovor o stipendiranju s nekim drugim stipenditorom, njegovim roditeljima ili skrbnicima prebivalište više nije na području  općine Mala Subotica, bez suglasnosti Općine promijeni fakultet ili mjesto studiranja, ne upiše sljedeću akademsku godinu ili idući semestar i od Općinskog načelnika ne dobije suglasnost za mirovanje isplate stipendije, ili se zaposli tijekom studiranja.

Zbog trenutne epidemiološke situacije svečano potpisivanje Ugovora o stipendiranju nije održano, već su Ugovori svima dostavljeni na kućnu adresu. Zajedničko slikanje predviđeno je kada se trenutna epidemiološka situacija smiri.

Ugovori su potpisani s 13 studenata: Magdalena Vlašić, Dijana Juras, Tena Jančec, Davor Novak, Lovro Jelenić, Jan Martan te Matija Pintar iz Male Subotice, Petra Taradi, Zrinka Banec , Marta Švenda te Ivan Hadeljan iz Palovca, Ivan Dodlek iz Držimurec-Strelca, te Emilija Kodba iz Svetog Križa.

Uz ove «nove» stipendiste Općina stipendira još 45 studenta iz prijašnjih godina. Oni studenti koji studiraju u Zagrebu, Rijeci, Osijeku, Splitu, Gospiću i inozemstvu dobivaju 10 stipendija u jednoj akademskoj godini u iznosu od 700,00 kn ili 800,00 kn mjesečno ako njihov studij spada pod deficitarno zanimanje (prema zadnjim podacima iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje), odnosno 500,00 kn ili 600,00 kn ako studiraju u Čakovcu, Varaždinu ili Koprivnici.

Time općina Mala Subotica stipendira sveukupno 58 stipendista. Mjesečno će Općina izdvajati nešto više od 39.000,00 kuna, dok će godišnji iznos izdvojen za stipendije biti nešto viši od 390.000,00 kuna.