Tradicionalno, deveto po redu, rekreativno obiteljsko druženje, što ga zajednički organiziraju Udruga sportske rekreacije „Sport za sve“ Mala Subotica i Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica, minulog je utorka (02.10.12.) održano u Maloj Subotici. Ove godine odazvalo se rekordnih 113 obitelji sa 339 natjecatelja.

 

Pravo nastupa imali su svi učenici od 1. do 4. razreda OŠ Mala Subotica koji sa svojim roditeljima u popodnevnim satima došli u sportsku školsku dvoranu. Natjecale su se ekipe koju su sačinjavali otac, majka i dijete, a bilo je i kombinacija majka s dvoje djece ili pak otac i dvoje djece, a sudjelovalo je i nekoliko djedova i baka koji su mijenjali odsutne roditelje. Svaka ekipa mogla je slobodno odabrati u kojoj od 5 disciplina će sudjelovati. Kod prvih razreda nastupila je 31 ekipa (obitelji), kod drugih 31 ekipa, kod trećih 33 ekipe i 18 ekipa kod četvrtih razreda. U školi su se pobrinuli da za sve sudionike bude dovoljno osvježavajućeg soka, a za sve učenike pripremljena je i užina. Nakon pozdravnih riječi koje su natjecateljima uputili Đurđa Horvat, ravnateljica škole i Valentin Šipuš, voditelj natjecanja ( ispred općine Mala Subotica i USR Sport za sve) počela su natjecanja u 5 rekreativnih disciplina: U visećoj kuglani nastupilo je čak 113 obitelji, a najviše čunjeva srušili su članovi obitelji Podvezanec (dijete Tina. učenica 2.b. razreda), drugo mjesto osvojila je obitelj Kolarić (Dani 4.b raz.) a treće obitelj Janković ( Elena 3.b raz.). U pikadu je nastupilo čak 111 obitelji, a pobijedila je obitelj Strnad (Lovro 2.a raz.) ispred obitelji Kolarić (Dani 4.b raz.) i obitelji Pintarić (Luka 3.b raz.). U gumi slalomu najbrža je bila obitelj Lukačić (Marcel 3.b raz.), ispred obitelji Kolarić (Dani 4.b raz.) i obitelji Lacković (Lana 4.a raz.), a sudjelovale su 94 obitelji. U utrci s kolutima sudjelovalo je 100 obitelji, a prvo mjesto osvojila je obitelj Toplek (Martin, 3.b razred) druga je bila obitelj Lacković (Lana 4.a raz.), a treća obitelj Pintarić (Luka 3.b raz.). U gađanju čunjeva lopticom sudjelovalo je 111 obitelji, a najprecizniju ruku imali su članovi obitelji Taradi (Samuel 2.b raz.), druga je bila obitelj Kovačić (Lucija 3.a raz.), a treća opet obitelj Šoštarić (Patrik 2.a raz.). Osvajačima prva tri mjesta u svakoj disciplini dodijeljene su medalje koje im je uručio Vladimir Domjanić, načelnik općine Mala Subotica. Velikim pljeskom svih natjecatelja nagrađeni su svi osvajači medalja. Uz organizatore, velik doprinos uspješnoj organizaciji ovog hvale vrijednog natjecanja, dali su i suci koji su svoj posao odradili na najbolji način: Nadica črep, Mateja Herman, Tanja Horvat, Jelena Jančec, Ljubica Juras, Ljubica Kocijan, Sanja Kolarić Purgar, Marija Matić, Ivanka Milijančić, Melani Milijančić, Blaženka Palatinuš, Darinka Smrtić, Ljiljana Šipuš, Kristijan čanadi, Josip Halić, Jura Juras, Tomislav Juras, Zvonko Kocijan i Valentin Šipuš (voditelj natjecanja). Školske rekreativne igre OBITELJ ZAJEDNO održane su pod pokroviteljstvom Općine Mala Subotica i USR Sport za sve Mala Subotica, a u sklopu provođenja akcije EUROPSKI TJEDAN KRETANJA.

 

 

Tekst i snimke: Valentin Šipuš