Na 4. utrci općine Mala Subotica, koja je povodom Dana općine Mala Subotica, održanoj u subotu (10.07.2021.) nastupilo je rekordnih 266 trkačica i trkača. Iako se trčalo po sparini, utrka će ostati zapamćena i po novom rekordu glavne utrke na 7,3 km. U konkurenciji muškaraca pobijedio je Mladen Ignac iz Murskog Središća  (AK Međimurje) s novim rekordom utrke od 24:48, odnosno čak 51 sekundi brže od vremena koje je na trećoj utrci postigao tadašnji  pobjednik Andrej Hladnik. U konkurenciji žena, na istoj dionici, najbrža je bila Martina Bezek iz Murskog Središća (TK Rudar Mursko Središće). Rekord staze oboren je i u utrci građana na 3,4 km gdje je pobijedio Dinko Solić iz Varaždina (AK Varaždin) koji je bio 4 sekunde brži od dosadašnjeg najboljeg vremena. Na istoj dionici rekord staze oborila je i Ana Goričanec iz Male Subotice (AK Varaždin) koja je trčala 15 sekundi brže od dosadašnjeg rekorda staze. Svi trkači dobili su unikatne keramičke učesničke medalje, a medaljama je nagrađeno i troje prvoplasiranih po kategorijama u muškoj i ženskoj konkurenciji u obje utrke. Tri prvoplasirane trkačice i trkači, u ukupnom poretku, u obje utrke nagrađeni su peharima, a prigodne drvene medalje dobili su i četvrto plasirani trkači i trkačice. Prigodne nagrade dobili su i Ana Kresojević i Zvonimir Tumpić, kao najstariji sudionici ovogodišnje utrke, kao i Anton Ključarić iz Slovenije, kao jedini stranac na utrci. Nagrade najboljima podijelio je Valentino Škvorc, načelnik Općine Mala Subotica, koji je i sam sudjelovao u utrci građana, a valja spomenuti da je na glavnoj utrci sudjelovao i Matija Posavec, međimurski župan.  Utrku je organizirala Udruga sportske rekreacije „SPORT ZA SVE“ Mala Subotica, u suradnji s Atletskim klubom „MEĐIMURJE“ Čakovec, a  pod pokroviteljstvom Općine Mala Subotica. I ove godine organizacija je bila na najvišem mogućem nivou, za što su svi učesnici ovog natjecanja iskreno čestitali organizatorima. Start i cilj utrke bio je na prostoru OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica gdje je održana i svečanost proglašenja pobjednika. Uz Članove USR Sport za sve, u osiguranje utrke uključili su se članovi i članice DVD-a Držimurec – Strelec, DVD-a Mala Subotica, DVD-a Palovec, DVD-a Sveti Križ, KUU Zvon i UŽ Palovčanke, a za medijsko praćenje bila je zadužena udruga Media Start. Ovim putem članovi USR Sport za sve Mala Subotica zahvaljuju svim sponzorima, kao i svim volonterima, članovima mjesnih udruga i DVD-ima  koji su pomogli u organizaciji i provedbi utrke.

Sponzori: Beciklin Mihalec, Crtorad Varaždin, Dukat Zagreb, Kabelmont Domašinec, Međimurje plin Čakovec,   Muraplast Kotoriba,   Nord-ing Čakovec, Vinogradništvo Pivar Dobrovnik (Slovenija), Međimurska županija. Pokrovitelj: Općina Mala Subotica

M. Šipuš

Foto: Monika Šipuš; Medijska grupa OŠ Tomaša Goričanca – Vida Ciglar, Aida Trstenjak, Zita Zamuda; Udruga Media Start

REZULTATI

Utrka građana 3,4 km:

Kadetkinje Ž15 – 1. Ana Goričanec, 2. Anamarija Gudić, 3. Leonarda Vilić.

Kadeti M15 – 1. Jakov Štampar, 2. Mauro Janušić, 3. Arijan Vaser .

Juniorke Ž18 – 1. Mirijam Benc, 2. Hana Jankulija, 3. Petra Talan.

Juniori M18 – 1. Matija Mendelski, 2. Karlo Dodlek, 3. Petar Vlašić.

Seniorke Ž 20 – 1. Ivana Zeljko, 2. Vivien Horvat, 3. Manuela Bobičanec.

Seniori m20 – 1. Benjamin Radetić, 2. Mateo Kovač, 3. Filip Bel.

Seniorke Ž 30 – 1. Lea Kos, 2. Tamara Filip, 3. Katarina Kranjec.

Seniori M30 – 1. Saša Horvat, 2. Ivan Maltar, 3. Marko Horvat.

Veteranke Ž40 – 1. Dubravka Horvat, 2. Ines Novinić, 3. Nives Benc.

Veterani M40 – 1. Dinko Solić, 2.Darko Okreša, 3. mario Sever.

Veteranke Ž50 – 1.Eleonora Glavina, 2. Nataša Tkalčec, 3. Ljiljana Šipuš.

Veterani M50 – 1. Miroslav Horvat, 2.Siniša Ludaš, 3. Boris Radiković.

Veteranke Ž60 – 1.Nada Gombar.

Veterani M60 – 1.  Dragutin Gašparić, 2. Zvonko Cenko, 3. Zlatko Sir.

Veterani M70 – 1.  Teodor Pichler, 2. Zvonimir Tumpić.

Ukupno Ž –  1. Ana Goričanec, 2. Ivana Zeljko, 3. Lea Kos, 4. Dubravka Horvat .

Ukupno M – 1. Dinko Solić, 2. Jakov Štampar, 3. Darko Okreša, 4. Saša Horvat

Glavna utrka 7,3 km:

Juniorke Ž18 – 1. Mia Furdi, 2. Jana Vlašić.

Juniori M18 – 1. Antonio Gložinić, 2. Darko Kirić.

Seniorke Ž 20 – 1. Iris Jambrešić, 2. Rea Tomšić.

Seniori M20 – 1. Mladen Ignac, 2. Goran Šimunčić, 3.Željko Dubravec.

Seniorke Ž 30 – 1. Martina Bezek, 2. Dijana Terzić, 3. Vlatka Marković.

Seniori M30 – 1. Zoran Križanić, 2. Tomislav Vertuš, 3. Mladen Fijok.

Veteranke Ž40 – 1. Alenka Horvat, 2. Martina Jankulija, 3. Bojana Radovan.

Veterani M40 – 1. Ivica Plantak, 2. Alen Maltar, 3. Siniša Škvorc.

Veteranke Ž50 – 1.Anica Lacković, 2. Renata Vusilović, 3. Mirjana Furdi.

Veterani M50 – 1. Željko Mustač, 2. Vjekoslav Vorih, 3. Mario Pongračić.

Veteranke Ž60 – 1.Mirjana Mlinarić, 2. Jasenka Martinez, 3. Ana Kresojević.

Veterani M60 – 1. Valentin Šipuš, 2. Božidar Željezić, 3. Stjepan Dubovečak.

Veterani M70 – 1. Dragan Nedelkovski, 2. Anton Ključarić, 3. Drago Pintarić.

Ukupno Ž – 1. Martina Bezek, 2. Alenka Horvat, 3. Iris Jambrešić, 4. Dijana Terzić.

Ukupno M – 1. Mladen Ignac, 2. Zoran Križanić, 3. Antonio Gložinić, 4.Tomislav Vertuš