Žitelji Palovca, ali i cijele općine mogu se ovih dana pohvaliti da u svojoj sredini imaju državnog prvaka. Naravno, kako se ne radi ni o kakvoj sportskoj  ili glazbenoj zvijezdi za njega se malo zna. Dijelom je za to i sam kriv jer o svom uspjehu nije previše htio govoriti, pa je tek na nagovor roditelja pristao da za njega sazna i šira javnost. Marko Marčec iz Palovca  s odličnim  je uspjehom završio  Srednju ugostiteljsku školu u Opatiji i ovih će dana položiti maturu i steći zvanje kuhara. Školovanje misli nastaviti u Varaždinu i to za kuhara specijalista. Da se radi o vrsnom kuharu kojemu neće biti teško pronaći posao i nastaviti školovanje  govori podatak da je prije 2 mjeseca, u Vinkovcima, na Državnom natjecanju učenika iz obrazovnog sektora turizam i ugostiteljstvo postao prvak Hrvatske u disciplini pripremanje hladnog izloška.
S njim u ekipi bile su i dvije djevojke, iz Varaždina i Osijeka, s kojima se prvi put susreo neposredno prije natjecanja. Natjecalo se 7 ekipa s po 3 člana, a sastav ekipa određivao se ždrijebom. Od ponuđenih četrdesetak namirnica, slobodno su birali koje će upotrijebiti uz točno navođenje potrebnih količina, a za izradu hladnog izloška na raspolaganju su imali 6 sati.  Iako je Marku i njegovim suradnicama ovo bilo prvo veliko natjecanje na kojemu su sudjelovali, prema odluci prosudbene komisije njihov je rad proglašen najboljim te su nagrađeni zlatnim medaljama. Želja mu je da se čim prije stalno zaposli kako bi se lakše dodatno školovao. (Tekst i snimka: Valentin Šipuš)