U obilježavanje Europskog tjedna kretanja i ove su se godine aktivno uključili  učenici i učitelji Područne škole  Držimurec – Strelec, koja djeluje u sklopu OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica.  4. listopada 2018. godine, u tamošnjoj sportskoj dvorani i razredima, održan je Mali školski višeboj, sportsko rekreativno druženje i natjecanje učenika nižih razreda.

Sedmi put za redom ovo natjecanje  zajednički su organizirali Udruga sportske rekreacije Sport za sve Mala Subotica i PŠ Držimurec – Strelec, a pod pokroviteljstvom općine Mala Subotica. U 4 rekreativne discipline, prilagođene njihovom uzrastu, sudjelovala su 104 učenika  koji su bili podijeljeni u dvije grupe. Posebno su se natjecali učenici 1. i 2. razreda te 3. i 4. razreda, a postignuti su slijedeći rezultati:

1. i 2. razrediNabacivanje  koluta: 1.  Silvija Oršuš 2.c, 2. Antonijo Oršoš 1.c i 3. Alina Oršuš 1.c; Gađanje gola:  1. Viktorijo Levačić 2d; 2. Asi Lajtman 1.c , 3. Dominik Oršuš 2.c;   Golf: 1. Gorana Oršuš 1.c, 2. Antonija Oršoš 2.d i 3. Lucijo Oršuš 1.c; Činkanje:  1. Dubravko Oršuš 1.d, 2. Korana Oršoš 1.d, 3. Jasmina Oršoš 1.d;

3. i 4. razrediNabacivanje  koluta: 1.  Dominik Oršoš 4.d, 2. Jurica Ignac 3.e i 3. Nataša Levačić 4.d; Gađanje gola:1. Mihael Oršuš 3.e, 2. Rosano Oršuš 4.d, 3. Domagoj Oršoš 3.e;  Golf: 1. Laura Oršuš 3.c, 2. Jurica Ignac 3.e  i 3. Lucija Oršoš 3.e; Činkanje: 1. Paulina Oršuš 4.c, 2. Leonardo Balog 3.e, 3. Valentina Oršuš 3.c.

Svi oni nagrađeni su medaljama.

Tekst i foto: Valentin Šipuš