U ŠK Dinamo iz Palovca zaživjela je škola šaha koju vode Dragutin Srnec i Zlatko Horvat. U 33 godine postojanja, palovski šahisti ponovno su aktivirali rad s najmlađima.
Nakon šahovske radionice koja je provedena u OŠ Tomaša Goričanca u Maloj Subotici za vrijeme školskih praznika te obilaska i edukacije iz oblasti šaha igre u gotovo svim razredima, javio se veći broj zaljubljenika u šahovsku igru. Svakog petka u vremenu od 19 do 20.30 sati u prostorijama šahovskog kluba voditelji okupljaju i treniraju dvadesetak djece. U ovoj je godini plan zadržati masovnost i postigne postignuti napredak u igri, a od sljedeće sezone će se uključiti u službena natjecanja. Predviđen je susret s vršnjacima iz drugih škola, a polaznici ‘šahovske škole’ sudjelovat će na Danima sela Palovca, Dan Općine Mala Subotica te na školskim natjecanjima. Ovim putem pozivamo sve sponzore kao i lokalnu vlast da nam pomognu u nabavi sportske opreme (šahovske garniture). Polaznici ‘šahovske škole’ su: Neven Cirkvenčić, Martin Marčec, Martin Toplek, Gabrijel Martan, Ivan Mikulaj, Dominik Obadić, Petar Hadeljan, Lovro Hadeljan, Antun Hadeljan, Ivan Hadeljan, Igor Banec, Zrinka Banec, Mateja Lovrenčić, Nika Mezga, Dijana Juras, Leonardo Jančec, Lucija Kovačić, Luka Šegović i dva polaznika iz Preloga: Kevin Krčmar i Dorian Blažinčić.