Udruga sportske rekreacije “Sport za sve” Mala Subotica i Osnovna škola Tomaša Goričanca, i ove su godine zajednički organizirali  tradicionalno rekreativno obiteljsko natjecanje i druženje Obitelj zajedno. U četvrtak, 22.09.2018. g., po 15. put za redom na školskim sportskim terenima natjecale su se ekipe koju su sačinjavali otac, majka i dijete, a jednog od roditelja mogao je zamijeniti i neki drugi član obitelji (sestra, brat, baka, djed). Jubilarno natjecanje, na kojemu je nastupilo čak 118 ekipa, održano je prošlog četvrtka u sklopu obilježavanja Europskog tjedna sporta.  Ekipe su bile podijeljene u dvije starosne kategorije – posebno 1. i 2. razredi, te posebno 3. i 4. Razredi, a svaka ekipa mogla je slobodno odabrati u kojoj od 4 disciplina će sudjelovati.

Vrijeme je bilo idealno za natjecanje, a postignuti su sljedeći rezultati:

Kolut do koluta:1. i 2. razredi: 1. obitelj Plantak (Roko 2.a), 2. Janković (Ena 1.b), 3. Rušanec (Rena 2.b); 3. i 4. razredi – 1. obitelj Rebernik  (Mateo 3.a), 2. Trstenjak (Aida 4.a), 3. Vilić (Leonarda 3.b).

Činkanje: 1. i 2. razredi: 1. obitelj Vurušić (Tena 2.b), 2. Toth (Larisa 1.b), 3. Ignac (Dino 2.b); 3. i 4. razredi: 1. obitelj Hertl (Tena 3.b), 2. Janković (Leon 4.b), 3. Cirkvenčić  (Lovro 4.a).

Gumi slalom: 1. i 2. razredi: 1. obitelj Oršoš (Gabrijel 1.a), 2. Bedić (Karlo 1.b), 3. Pintarić (Aleks 2.b);   3. i 4. razredi: 1. obitelj Horvat (Ema 4.a), 2. Markač (Vili 3.b), 3. Bedić (David 3.a).

Gađanje čunjeva:1. i 2. razredi: 1. obitelj Bedić (Karlo 1.b), 2. Brodarić (Deni 1.b), 3. Marušić (Sara 1.a); 3. i 4. razredi: 1. obitelj Halić (Nika 3.a), 2. Čavkić (Damir 3.b), 3. Držanić (Lara 4.a).

Tri prvoplasirane obitelji u svim disciplinama i kategorijama nagrađene su medaljama, koje im je uručio Mladen Lacković, zamjenik načelnika općine Mala Subotica.  Uz pohvale organizatorima i svima onima koji su pomogli u realizaciji ovog hvale vrijednog rekreativnog natjecanja i druženja, na kraju i kritika svima onima koji nisu imali strpljenja čekati na proglašenje najboljih i podjelu medalja. Tako se dogodilo da desetak djece nije primilo zasluženo osvojene medalje i veliki pljesak ostalih natjecatelja.

Tekst i foto: Valentin Šipuš