Na jubilarnim, 10. rekreativnim igrama “Rekreativna škola”, koje zajednički organiziraju Udruga sportske rekreacije “Sport za sve” Mala Subotica i OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, sudjelovalo je 190 učenika viših razreda. Natjecanje je održano u četvrtak 20.09.2018. na vanjskim školskim sportskim terenima, a učenici su se natjecali u dvije starosne kategorije ( 5. i 6. razredi, te 7. i 8. razredi).  Pod pokroviteljstvom Općine Mala Subotica i USR Sport za sve Mala Subotica igre su organizirane  u sklopu obilježavanja Europskog tjedna sporta, a postignuti su sljedeći rezultati:

BACANJE POTKOVE – 5. i 6. razredi: 1. Niko Jančec 6.a, 2. Darijo Oršoš 5.b,  3. Leo Oršuš 6.d; 7. i 8. razredi: 1. Mateja Ignac 8.b, 2. Noel Drvenkar 7.a, 3. Štefan Granatir 8.b; GOLF – 5. i 6. razredi: 1. Mateo Ignac 6.d, 2. Sven Hrastić 5.b, 3. Azra Novak 5.a; 7. i 8. razredi: 1. Nenad Oršoš  8.b, 2. Leo Martinec 7.a, 3. Matija Puklek 8.a; GAĐANJE GOLA – 5. i 6. razredi: 1. Matea Lajtman 6.b, 2. Lena Marčec 5.b, 3. Ela Purić 6.a; 7. i 8. razredi: 1. Predrag Lajtman 7.a, 2. Erik Krčmar 7.a, 3. Josip Blažona 8.c; SKOK U DALJ S MJESTA – 5. i 6. razredi: 1. Marko Toplek 6.a, 2. Matija Taradi 6.a, 3. Miljenko Horvat 6.d; 7. i 8. razredi: 1. Erik Krčmar 7.a, 2. Lovro Farkaš 8.b, 3. Sanela Valadžija 8.c. Tri prvoplasirana natjecatelja u svakoj kategoriji nagrađeni su medaljama.

Po prvi put, organizirano je i natjecanje parova u bacanju potkove. Posebna zanimljivost ove discipline bila je u tome da su par činili učenik i učitelj kojeg je učenik izabrao. Nastupio je  21 par a pobijedile su  Lucija Oršoš (6c) i Erminija Betktešević. Drugo mjesto osvojile su Julija Matić (6c) i Nikolina Hampamer, dok su treće bile Tia Križaić (6b) i Željka Štampar. Sva tri para nagrađena su posebnim diplomama.

 

Tekst i foto: Valentin Šipuš