U subotu 14.rujna u Svetom Križu, tradicionalno završava sezona proščenja u župi Mala Subotica. Naravno "šećer na kraju" jer radi se o proščenju koje je mnogima najdraže, a i sa vrlo dugom tradicijom održavanja. U novije doba izgubljen je sajmeni značaj koje je proščenje nekada imalo, ali je zato od nedavno obogaćeno novim sadržajima čime se pretvorilo i u vrlo zanimljivu kulturnu i zabavnu manifestaciju. Program je cjelodnevni, a evo kako nas Svetokriščani pozivaju da im se pridružimo….. POZIVNICA 

 

Više o prazniku….

14. rujna, Katolička crkva slavi blagdan Uzvišenja svetoga križa čime se obilježava 14. rujna 335. godine kada je posvećena bazilika Uskrsnuća , koju je sagradio car Konstantin blizu mjesta Isusova raspeća. Od 4. stoljeća kršćani Istoka svečano slave blagdan u čast Spasiteljeva križa.