Generali Gotovina i Markač su proveli nevini osam godina u zatvoru, ta spoznaja nije lagana za njih i njihove obitelji, ali to su napravili za Hrvatsku i ja im se kao vrhovni zapovjednik želim zahvaliti na žrtvi koju su podnijeli za Domovinu – istaknuo je Josipović u izjavi koju je u svome Uredu dao u povodu oslobađajuće presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču. Haaški sud oslobodio je generale Antu Gotovinu i Mladena Markača po svim točkama i idu na slobodu, odlučilo je danas Žalbeno vijeće haaškog suda! Sud je odbacio zaključke raspravnog vijeća prema kojima su Gotovina i Markač sudjelovali u udruženom zločinačkom pothvatu, kao i optužbe za prekomjerno granatiranje Knina, Gračaca, Obrovca i Benkovca. Sud je Gotovinu i Markača oslobodio i zapovjedne odgovornosti.
Oduševljenje je zavladalo Hrvatskom, istina je konačno pobijedila i Gotovina i Markač se još danas vraćaju u Hrvatsku! Vlada RH šalje zrakoplov po generale u kojima će biti ministri Kotromanović i Matić. (Foto:vecernji.hr)