U OŠ Tomaša Goričanca u Maloj Subotici 30.11.2017. održano je Županijsko prvenstvo u šahu za učenike i učenice osnovnih škola Međimurja. Sudjelovalo je 15 ekipa iz 11 osnovnih škola što je bilo najbrojnije natjecanje do sada.

Učenice iz ŠŠD Ftiči iz Male Subotice osvojile su odlično drugo mjesto u sastavu Janković Julia, Halić Hana, Toplek Mateja, Blažona Ana i  Matić Julia. Učenice je pripremao voditelj Dragutin Srnec. Prvo mjesto osvojila je ekipa iz OŠ Selnica a treća  je bila ekipa iz OŠ Štrigova.

U muškoj konkurenciji vodila se velika borba između prvoplasiranih ekipa a konačan poredak bio je 1.OŠ Čakovec, druga je bila OŠ Belica i treće mjesto osvojila je 2.OŠ Čakovec. Ekipa ŠŠD Ftiči u pomlađenom sastavu osvojila je 7.mjesto a naše učenike pripremali su voditelji Dragutin Srnec i Rajko Trojko. U ekipi ŠŠD Ftiča bili su: Luka Šegović, Granatir Štefan, Dodlek Karlo, Horvat Nikola i Konjević David.

Manuela Stričak, prof.