Udruga sportske rekreacije Sport za sve Mala Subotica povodom, Svjetskog dana pješačenja, organizira 13. sobočki špancer – pješačenje okolicom Male Subotice.

Pješačenje počinje  u nedjelju, 18. Listopada, u 13:30 sati, a okupljanje je na odbojkaškom igralištu u Ulici braće Radić.

Staza je duga oko 7 km i prolazi šumom, livadom i poljem. Pješačenje traje oko dva sata, a nakon pješačenja za djecu slijedi rekreativno natjecanje u nekoliko rekreativnih disciplina.Tijekom dječjeg natjecanja, za ostale sudionike pješačenja predviđeno je druženje te natjecanje u visećoj kuglani, bacanju potkove i gađanju praćkom. Ovo je prilika i za posljednje igranje odbojke na pijesku.

Sve  sudionike, čekaju jabuke, vrući pečeni kesteni, čaj, kava i kuhano vino.

Pokrovitelj natjecanja  je Općina Mala Subotica.

 

Valentin Šipuš