…u subotu, 7. ožujka 2015. godine.

Skupština se održala u Društvenom domu u Svetom Križu s početkom u 19.00 sati, a Skupštinu je vodila predsjednica društva Jadranka Sermek. Skupštinu su osim članova DVD-a, djece i mladeži te mještana Svetog Križa uveličali i članovi DVD-ova VZPO Mala Subotica- Belica- Orehovica. Dakle, članovi DVD-a Mala Subotica, Palovec, Strelec-Držimurec, Belica, Gardinovec, Podbrest, Orehovica, Vularija. Također, Skupštini su prisustvovali članovi iz prijateljskih DVD-ova; Kuršanca i Pustakovca-Buzovca-Putjana. Potrebno je spomenuti kako je Skupštini nazočio Dejan Horvat kao predstavnik VZMŽ, Marko Zrinić kao predstavnik VZPO-a te načelnik općine Mala Subotica – Vladimir Domjanić. Možemo još istaknuti prisustvo predsjednika nogometnog kluba EKO Sveti Križ – Vladimira Goričanca te predsjednice kreativne udruge Svetokriščana – Melite Sečan.
Na Skupštini je jednoglasno usvojen dnevni red. Izabrana su radna tijela i to radnog Predsjedništva, zapisničara te dva ovjerovitelja zapisnika. Bila su podnijeta izvješća Upravnog odbora, Zapovjednika, Blagajnika i Nadzornog odbora te je bio iznesen prijedlog Programa rada i Financijskog plana za 2015. godinu. Usvojen je Statut društva prilagođen novom Zakonu o udrugama.
Na samom kraju, Tamari Horvat dodijeljeno je uvjerenje o uspješno završenom tečaju za zvanje časnika.
Nakon formalnog dijela, domaćini su pripremili malu zakusku i druženje uz živu glazbu Aquarium benda.