Povodom Dana planete zemlje, 21.04.2018., u subotu, u prijepodnevnim satima, održana je akcija čišćenja naselja. Organizator akcije, bila je Općina Mala Subotica, a svaki mjesni odbor, u svojem je mjestu podijelio vreće i rukavice za sudionike akcije.

U naselju Mala Subotica, akciji su se priključili: Ogranak UDVDR Mala Subotica, EU Vrba, EU Sveti Rok, MK Orlovi, ŠDR Šaran, te USR Sport za sve.

U Palovcu odazvale su se Udruga žena Palovčanke, Udruga umirovljenika, Šahovski klub i Nogometni klub Dinamo Palovec te Lovačko društvo Prepelica Mala Subotica.

U Držimurec – Strelcu u čišćenju su sudjelovali DVD, Ribičko društvo Klen i Područna škola Držimurec – Strelec.

Udruge su se raspodijelile svaka na svoje područje, te su naselja očišćena i uređena.

U Svetom Križu, Kreativna udruga Svetokrišćani održala je radionicu s djecom u Društvenom domu,  dok su članovi Udruga DVD Sveti Križ, Pelud.net i Ekološkog društva Sveti Križ uredili i očistili okoliš.

Prikupljeno smeće odloženo je na za to određene lokacije, koje će kasnije zbrinuti ČAKOM.

Ukupno je sudjelovalo više od 15 udruga, te preko 70 volontera. Općina i VMO svih naselja zahvaljuje se svim udrugama i volonterima koji su se odazvali.